FANTAZII SE MEZE NEKLADOU

7. kapitola

28. listopadu 2009 v 1:42 | Andy |  Zpět
"A co budete dělat o prázdninách vy?" Zeptala se Cissa kluků na večeři. Severus si sám pro sebe povzdech.

"Rodiče chtějí, abych přijel na vánoční svátky." Při těchto slovech se opatrně podíval na Harryho. Ten pouze nepřítomně hleděl před sebe. Tento výraz se na jeho tváři usazoval poslední dobou velmi často. Od té doby, co mu Bella řekla, co jí trápí, tak se choval jinak. Hovory začínal pouze zřídka kdy. Na otázky odpovídal velice stručně a často se začetl do knížky s takovou vervou, že nevnímal svět kolem. S Bellatrix spolu mizeli na dlouhé hodiny pryč a nikdo nevěděl kam.

"Harry." Strčila do něj Bella. Ten sebou trhnul a podíval se na ostatní.

"O čem se mluví?" Zeptal se nechápavě. Severus se jenom praštil do čela.

"Říkal jsem, že musím na vánoce pryč. Tak nás zajímá, co budeš dělat ty." Harry se zase zahleděl do prázdna.

"Asi se pojedu podívat do našeho sídla." Odpověděl po chvíli. Všichni se na něj nechápavě otočili.

"Vždyť jsi říkal, že jsi sirotek." Divil se Severus.

"To neznamená, že nemám kde bydlet." Oponoval Harry. S touto myšlenkou sklopil hlavu. Jenom představa, že se tam zase podívá, mu nebyla z nejmilejších, ale přece jenom to bylo místo, kde bude mít klid. Očima na chvilku zabloudil k nebelvírskému stolu, kde seděla zády k němu Alex. Z jeho úst se vydralo tiché povzdechnutí.

Než aby ryskoval další otázky se zvednul ze židle a zamířil pryč z Velké síně. U dveří ucítil, jak se o něj někdo lehce opřel. Ani se nemusel podívat kdo to je. Bellatrix tohle dělala poslední dobou často. Užívala si jeho přítomnosti na každém kroku a chtěla mu být co možná nejblíže. Dokázali si spolu povídat dlouhé hodiny. Harry zamířil rovnou do společenské místnosti. Chtěl si dneska sbalit, aby to měl co nejdřív za sebou. Jen co vešel do svého a Severusova pokoje, tak z pod postele vytáhl kufr a začal se v něm přehrabovat. Nakonec vytáhl černý batoh z dob svého ranného mládí.

Dudley ho jednou dostal k narozeninám, jenomže už v té době statně vzrostlé tulení mládě a a když Petunie s Vernonem zjistili, že batoh sice nandá, ae bez cizí pomoci už ho sám nesundá, tak ho dali do vedlejšího pokoje a nakonec Harrymu. Tou dobou byl už ovšem řádně prožraný od molů.

Překulil se přes postel a zalovil v nočním stolku. Odtud vytáhl tlustou učebnici formulí. Hned ji otevřel na rejstříku a hledal, co potřeboval. Trošku se pousmál, když našel, a otočil srtanu na kapitolu, která hlásala: Prostotová kouzla. Zběžně přelítl očima teorii o prostorovém zaklínání a vrhl se na první kouzlo, které zde bylo uvedeno. Chvíli studoval pohyby hůlkou a popis kouzla. Nebylo to nic velkého, ale mohl by to zvládnout. Zrovna, když se postavil k batohu a chystal se ho o něco málo zvětšit, aby se tam přece jenom vešlo víc, než mělo, tak do pokoje vešel Severus.

"Co to tu provádíš?" Zeptal se udiveně.

"Nechce se mi tahat celej kufr tak si vezmu aspoň tenhle batoh." Odpověděl a soustředil se. Ve vzduchu udělal několikrát spirálu a nakonec lehce klepnul na batoh. Společně s vyslovením formule batoh slabě modře zazářil a zdál se obyčejný. Když ho ale otevřel, tak se usmál. Uvnitř bylo místo jako v nějaké krosně, kterou sebou berou trempové na dlouhé tůry. Severus se také podíval a uznale přikývnul.

"Měl jsi říct Belle. Ta by to určitě zvládla líp." Usmál se.

"Nepotřebuju z toho mít nákladový prostor jako na nějakém trajektu." Ušklíbnul se. S povzdechem hodil svůj batoh na postel a naházel do něj několik kusů oblečení. Na vrh přidal pár pergamenů s úkoly, co měl už na prázdniny. Zítra měli ještě školu a hned potom vyráželi.

"Jdeš semnou do společenky?" Ozval se jeho spolubydlící.

"Jasně. Jenom si ještě něco vezmu." Odpověděl a nahnul se pro malou knížku. Byl to jeden příběh, který se odehrával právě tady v Bradavicích. Autor popisoval, jaká zde studenti zažívali dobrodružství. Oba se vydali volným krokem do společenské místnosti, kde už je čekala děvčata. Seděli v křeslech v koutě a měli na nohou rozložené nějaké letáky. Hned si k nim přisedli a Harry se ponořil do knížky. Byl zrovna v části, kde popisovali jednu tajnou chodbu, která prý vedla někam k jezeru. Severus se na všechny chvíli díval a potom se také zahloubal do knížky.

"Já prostě nevím." Ozvala se po několika minutách Narcissa. Severus k ní vzhlédl a podíval se jí do obličeje.

"Nad čím přemýšlíš?" Zeptal se.

"Pročítáme letáky, kam by jsme měli zaměřit své příští studium." Vysvětlila Bella.

"A už jste k něčemu došli?" Zajímal se.

"Právě, že vůbec k ničemu." Povzdechly si obě naráz. "Ty už máš vydráno?" Zeptala se Cissa. Severus pouze přikývnul. "No a co to bude?" Ptala se netrpělivě Bellatrix.

"Chci jít na léčitele." Oznámil hrdě. Dívky se na něj chvíli dívali a potom obě vyprskli smíchy.

"Nezdá se vám snad něco?" Zeptal se rozčíleně Severus.

"Promiň Seve, ale nedokážu si tě představit v tom jejich hábitu, jak lítáš po sv. Mungovi." Vysvětlila Cissa se smíchem.

"Moc vtipný." Zabručel.

"A co ty Harry? Už máš vybráno?" Zeptala se ho Bella. Harry zvedl knížku a podíval se na ni.

"Ptala jsi se na něco?" Zeptal se zvědavě. Bella jenom protočila oči.

"Už mě to nebaví, že nás vůbec neposloucháš." Obvinila ho a zaryla se víc do křesla, přičemž zkřížila ruce na hrudi a na tváři se jí objevil nafouklý výraz. Narcissa se jenom ušklíbla.

"Ptali jsme se, jestli už máš vybráno, kam dál půjdeš." Vysvětlila mu, jako by to vysvětlovala dvouletému dítěti.

"Nejsem retardovanej." Ohradil se Harry. "Umím poslouchat, ale zrovna jsme se začet." Vysvětlil a znovu se zahleděl do knížky. Všichni zavrtěli hlavou.

"Tak máš něco vybraného?" Zeptala se Bellatrix úderně.

"Jo. Půjdu na VUM." Odpověděl klidně.

"Co to je?" Zeptala se Cissa nechápavě.

"To je vysoké učení magické." Vysvětlil Severus. Obě dívky se na sebe nechápevě podívaly.

"Tahle škola má spoustu zaměření. Nemusím studovat přesně na jeden daný obor. Je to vlastně takové nástavbové učení po Bradavicích." Vysvětloval Harry. Severu se jenom zasmál.

"Nástavbové učení." Uchechtl se znovu. "Vždyť na té škole se studují ty nejtěžší kouzla ze všech oborů. Je jen málo lidí, co tuhle školu studuje. Tahle škola je v evropě jen jediná a to je ta anglická. Ti, co z ní vyjdou, jsou potom považovány za ty nejlepší kouzelníky."

"Ale máš možnost se věnovat jenom určitému odvětví. Na to nezapomínej." Ušklíbl se Harry.

"A jaké odvětví chceš studovat ty?" Zeptala se Bella.

"Ještě nevím. Uvidíme jaká fakulta se bude vůbec otevírat. Někdy se stává, že se otevře třeba jenom jedna pro nováčky." Vysvětloval dál.

"Aha. To je ta škola tak náročná?"

"Vybírají si kouzelníky z celého světa." Vysvětlil Severus. "Ty si podáš přihlášku a potom děláš složité testy, aby tě přijali." Holky se obdivně podívali na Harryho. Ten se ovšem už znovu věnoval své knize.


Druhý den ráno vstali celkem brzy. Dokonce i na Severuse. Ještě si dobalili pár posledních věcí, připravili si učebnice a vyrazili na snídani. Mělo se učit do oběda a poté byla výuka zrušena. Jedli pomalu a mlčky. Každý byl zahloubaný do svých vlastních myšlenek a ani se nezajímali o to v co vlastně jí. Po snídani následovala dvouhodinovka OPČM, načež byla tříhodinovka přeměňování. Když zmožení vyšli ze třídy, kde celé tři hodiny procvičovali změnu vajíčka na kotě, tak se vydali do velké símě na oběd. U něj panovalo zvláštní napětí. Každý věděl, co se za chvíli stane a nebyli z toho moc nadšení. Velkou síní se ozvalo odkašlání a všichni studenti automaticky vzhlédli k učitelskému stolu. Brumál stál u své židle a na všechny se usmíval.

"Dobré odpoledne milí studenti. Takže touto chvílí vám začínají zimní prázdniny." Po této větě síní zavládl ohlušující řev. "Klid prosím." Promluvil znovu ředitel. "Za půl hodiny budou před školou přistaveny kočáry, které vás vezmou na nástupiště v prasinkách. Těm co zde zůstavají na prázdniny přeji příjemné ztrávení odpoledního volného času." Po této poslední větě se otočil a vydal se bočním vchodem pryč ze síně.

Harry se podíval na ostatní a tiše si povzdechl. Holky vypadali, jako by měli jít na popravu. severus na sobě nedal nic znát, ale Harry moc dobře věděl co se mu honí hlavou a věděl, že mu to žádnou radost nedělá. Jako první tedy rozťal tu napjatou atmosféru a vstal od stolu. Tím jako by ostatní uvedl zase do normálního světa. Všichni k němu vzhlédly a nakonec se vydali za ním. Jenom si skočili do svých pokojů pro věci a už stáli před hradními dveřmi.

"Tak se tedy mějte bando." Usmál se na ostatní Harry. Měl na sobě dlouhý černý plášť a batoh tak zkoro nebyl vidět.

"Vždyť ještě spolu pojedeme ve vlaku tak proč se loučíš?" Divil se Severus.

"Já vlakem nejedu." Ušklíbl se Harry. "Je jedinný způsob jak se dostanu domů. A vlak to rozhodně není." Všichni na něj nechápavě hleděli.

"No tak zase v Lednu." Usál se a zamával jim a zamířil si to pěšky na kraj pozemků. Jeho přátelé na něj nevěřícně hleděli.

"Hej vy tam. Taky nastupovat." Uslyšeli školníkův hlas. Severus jenom nevěřícně zakroutil hlavou a vydal se ke kočárům. Narcissa ho následovala. Jenom Bella stála dál na tom samém místě a koukala na záda mladíka, který jí byl čím dál větší záhadou.

Harry kráčel ke konci pozemků. Bylo docela i pěkné počasí, takže si to celkem i vychutnával. Tam kam mířil moc pěkně nebude. tvář se mu zkřivila, když pomyslel na to, jak to bude vypadat, než zase uspořádá věci tak jak mají být.

"Kam jdeš?" Ozval se za ním známí hlas. Neochotně se zastavil a otočil se, aby té osobě viděl do obličeje.

"Co tě to tak najednou zajímá?" Pozvedl obočí na Alexinu otázku. Ta ovšem na tváři neměla žádný úšklebek.

"Ředitel mě pro tebe poslal. Chce s náma mluvit."

"Tak 'dědečkovi' vyřiď, že momentálně jaksi nemám čas." Znovu se otočil a vydal se zase za hranici pozemků.

"Harry počkej." Vyhrkla najednou. Nebyl to rozkaz. spíše prozba. Znovu se tedy zastavil. Už se aele neohlížel.

"Co je Mio. Nemůžu tady zůstat. Musím ještě něco vyřídit." Promluvil klidně. Trošku jí vyvedlo, že ji oslovil tím starým jménem. Už ho dlouho neslyšela. Nadechlaa se a dost nahlas, aby to slyšel i on promluvila.

"Omlouvám se." Bylo to první co z ní vypadlo. Harry se trochu zarazil a otočil se. Hermiona se dívala do země. "Omlouvám se, že sem to všechno dopustila." Promluvila znovu. Po těchto slovech vzhlédla znovu a podívala se mu do očí. Ty její byli plné slz. "Nechtěla jsme to nechat zajít až takhle daleko." Vzlikla. "Já jsem opravdu chtěla být v pohodě, ale bylo hrozné, že jsme nemohla být s tebou. Jsme nejlepší kamarádi už od jedenácti let a mě přišlo, že se najednou začínáš odcizovat. Tajils mi věci a víš, jak já jsem strašně zvědavej šlověk." Odmlčela se. "A pak taky ta Lestangová. Byla pořád s tebou. Já prostě jsme na ní žárlila." S tím zase sklopila hlavu. Najednou ovšem ucítila teplou ruku na své tváři. Ta ruka jí nutila zvednout hlavu. Poddala se a zahleděla se do dvou smaragdů nad sebou.

"Mio ty jsi pořád moje nejlepší kamarádka." Mluvil tiše, ale ona ho stejně slyšela. "Jenom já jsme prostě jiný. Nejsem ten stejnej kluk jako když jsme se poznali. Máš pravdu. Opravdu se o prázdninách něco stalo a já ti přísahám, že kdyby se to týkalo jenom mě, tak bych ti to bez okolků řekl, ale tohle není pouze moje tajemství. Spoustě lidem bych tak mohl ublížit." Hermiona se mu dívala do očí. Věděla, že mluví pravdu.

"Věřím ti." Zašeptala nakonec. Usmál se a pustil její obličej.

"Promiň, ale už opravdu musím jít." Otočil se a znovu se vydal tím původním směrem. "Až budu ve škole tak si promluvíme." Zavolal ještě přez rameno. Vytáhl z kapsi hrst zeleného prášku, který rozhodil do vzduchu. "Zatím Mio." Zamával jí ještě a mezi prsty mu přeskočila jiskra.

Prášek ve vzduchu se vznítil a on se zábleskem zelených plamenů zmizel. Hermiona ještě chvíli stála na místě a nevěřícně koukala před sebe co se stalo. Na zem už dopadal jenom černá ohořelí prášel. Hlavou jí běhalo jenom jedna věta. "On se umí přemisťovat. A dokonce v Bradavicích."
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | 28. listopadu 2009 v 10:21 | Reagovat

nádherná kapitola, moc se těším na další a doufám že bude brzo :)

2 zazo zazo | 28. listopadu 2009 v 10:55 | Reagovat

Moc pěkné, ale chtělo by to častěji :-)

3 Ihna Ihna | 28. listopadu 2009 v 13:27 | Reagovat

Fíha  já se sem dívám už jen ze zviku a  ono najednou takové překvápko  tak to si dám líbyt  ale mohlo by  se  stávat rochu častěji to je pravda  tak  1 až 2x možná 10x měsíčně :)

4 midnight midnight | Web | 28. listopadu 2009 v 14:52 | Reagovat

no konečně. Téměřdenně sleduju tvoje stránky, zda se tu nezjeví další nová kapča!!! Už sem skoro ztrácela naději. Jsem ráda, žes neskončila. Mimochodem. Moc pěkně si se rozepsala. Jen tak dál....;-)

5 Anna Anna | 28. listopadu 2009 v 17:29 | Reagovat

Skvělá kapitola, moc se těším na pokračování. Chodím sem skoro každý den a už sem pomalu přestala doufat že tu něco přibyde. Jsem ráda že přibylo a bude přibývat. Snad další kapitola bude brzy.

6 neky neky | 28. listopadu 2009 v 17:40 | Reagovat

Skvělá kapitola,takovýhle vývoj jsem nečekal.Těšim se na další kapitolu,snad přibude dříve než tato.
Jinak ti musim pochválit změnu vzhledu,ta potvora je senzační.

7 Bella Bella | 28. listopadu 2009 v 21:49 | Reagovat

Jojojojojojo....hurááááááááááááá......konečně další kapitola:-)

8 tess tess | Web | 29. listopadu 2009 v 11:20 | Reagovat

huráááááááááááááá. hurááááááááá. asi začnu dělat kotrmelce. udělala si mi takovou radost. já sem chodila skoro denně a už ani nedoufala, že by se tady mohlo něco objevit.
sem zvědavá na to harryho sídlo a taky na všechno ostatní kolem. už se moc těšim na další kapitolu. jenom doufám, že bude dřív.

9 lusi lusi | 29. listopadu 2009 v 13:18 | Reagovat

pokráčko! pokráčko!!

10 Nikola Nikola | Web | 29. listopadu 2009 v 20:02 | Reagovat

Párada........super kapitola.....čekalo se dlouho ale paráda......i vzhled se ti povedl.....jen tak dálll.......jupí..

11 Imala Imala | 29. listopadu 2009 v 20:06 | Reagovat

Pěkná kapitolka ... :)

12 Petula Petula | 29. listopadu 2009 v 23:39 | Reagovat

Jé, náhodou sem člověk zabrousí a co to nevidí ona nová kapitolka. Je zase skvělá, konečně se už usmířili. Moc se těším na další pokračování. Je to prostě super. :-)

13 grinch grinch | 30. listopadu 2009 v 11:25 | Reagovat

paráda, další dobrá kapitola, doufam že bude brzo další, třeba k vánocum

14 imnetet imnetet | 30. listopadu 2009 v 17:49 | Reagovat

jechoooo kapča pekné spestrenie dna díky

15 Katren Katren | Web | 1. prosince 2009 v 15:57 | Reagovat

nádhera :) ráda jsem si zase přečetla nějakou novou kapitolu :) a jsem opravdu ráda, že už je to mezi nimi víceméně ok :)

16 Alexia Alexia | 1. prosince 2009 v 21:05 | Reagovat

velmi pekna kapitola som zvedava na pokracovanie:-D

17 Neznámá Neznámá | 2. prosince 2009 v 10:06 | Reagovat

Sem strašně ráda,že aspoň někdo se nevykašlal na své stránky.Kapča superrrr:-D

18 Višnu Višnu | Web | 2. prosince 2009 v 17:53 | Reagovat

Bomba!
Moc pěkné letaxování. :D
Prostě paráda, upřímně mi ještě nenaskočil mozek z překvapení, že jsem tu něco našla. ;)
Ale díky, a doufám, že něco přidáš brzy a ne až za půl roku (co se téhle povídky týče tak až skoro za rok)

19 vita vita | 5. prosince 2009 v 16:38 | Reagovat

super přidej další

20 champik champik | 8. prosince 2009 v 18:49 | Reagovat

Já myslela že nic nepřidáš...

21 Wocas Wocas | 8. prosince 2009 v 23:33 | Reagovat

Konecne:-D...jinak moc pekna kapca...rychle neco pridej:-D

22 Avatar Avatar | 16. prosince 2009 v 17:28 | Reagovat

Skvělej díl :) ďneska sem teprve narazil na tuhle skvělou povídku :) už se nemůžu dočkat jak to bude pokračovat... kam Harry šel, co se mu stalo bo spíš co se z něj stalo atd... prostě super :)

23 Jája Jája | 13. ledna 2010 v 18:11 | Reagovat

super, moc pěkná kapča, doufám že další bude brzo  :)

24 *Hanka* *Hanka* | Web | 14. února 2010 v 10:47 | Reagovat

Znam jednu holku co ti  zkopčila celou povídku Poslední z rodu fénixe... viz WEB

25 Allecto Allecto | Web | 14. února 2010 v 12:08 | Reagovat

Ahoj, tak se mi konečně vrátila chuť ke psaní a přidal sem dvě nové kapitoly a budu rád, když si je přečtete a doufám, že se vám budou líbit.

26 Michangela Michangela | 5. června 2010 v 17:04 | Reagovat

Krásné čtení. Díky.

27 Taelas Taelas | 17. srpna 2010 v 8:57 | Reagovat

Moc pekny xD doufam ze se tu objevi (brzo xD) nova kapitola xD

28 market market | 27. ledna 2012 v 14:05 | Reagovat

sakra jak to děláš? máš fakt talent na vymýšlení povídek, které stojí za to si je přečíst, ale zkus nějakou dokončit, bylo by to skvělý ;) a jako ostatní tato je stejně skvělá

29 Thanan Thanan | 12. března 2012 v 10:57 | Reagovat

úúúúúúžasná povídka :-) máš opravdu talent :-) a mám dotaz, kdy bude další kapitola? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama