FANTAZII SE MEZE NEKLADOU

6. kapitola - Bílý drak

5. dubna 2008 v 23:00 | Andy |  trochu jinak
Síni se neslo jenom ticho. Nikdo nepromluvil. Jenom koukali na může co stál u stolu a právě navrhl tu nejneuvěřitelnější možnost.
"To myslíš vážně?" Zeptala se Selena.
"Smrtelně." Obrátil se k ní Peter.
"Bílí drak je mrtví." Vyskočil najednou jeden z učitelů. "Nemůžeš jen tak oživit řád."
"Ale můžu." Odpověděl klidně Peter.
"Jakým právem? Vždyť jsi ani nebyl členem. Vždyť jsi přišel až po něm." Rozčiloval se dál učitel.
"Jsem kantor na této škole. Jako takoví mám právo svolat řád opět do pohotovosti. Všichni absolventi přísahají věrnost řádu. Je to jejich přísaha, když jsou přijímáni. Přísahají na Bílého draka."
"Bílí drak zemřel. Smiř se s tím. Už nikdy nepovstane."
"Bílí drak nikdy nezemře, dokud bude někdo, kdo ho zná. A když někdo požádá o jeho pomoc tak pomůže. Takové je heslo řádu." Promluvil náhle Alex. Pak se rozhlédl po místnosti.
"Před stmi lety tu byl a jeho odkaz přetrval. Teď když ho voláme chcete ustoupit? Co by na to řekli vaši předchůdci a předkové. Co by řekli? Oni se šli bít za vás a vy necháte budoucí generace bez pomoci? Necháte je vyrůstat v hrůze, strachu a neustálém boji o život?" Ptal se dál.
"Jestli tohle chcete tak vám můžu říci jedno. Až se setkáte se svými předky tak jim laskavě vysvětlete proč jste utekli. Oni bojovali. A vy budete jenom sedět a koukat? Já budu bojovat. Zažil jsme něco strašného a nepochybuji, že by to potkalo i tisíce dalších dětí."
"Já budu bojovat. Budu ti stát po boku." Přidal se k němu hned Peter. Mnoho lidí se na ně dívalo. Najednou se postavila Selena.
"Nemůžu mluvit za své žáky, ale každopádně počítejte s tím, že v boji nebudete sami." Jeden učitel se postavil.
"Počítejte semnou." Oznámil.
Angelina se hrdě vztyčila.
"Nikdy se k mé rodině neotočím zády."
"Takže jsi jim odpustila?" Usmál se Alex.
"Co?" blesklo Thomasovi hlavou.
"Ne." Odpověděla s klidem Angelina. "Ty a Selena jste moje rodina." Usmála se na něj. Alex se na ní zářivě usmál. Profesor obrany se postavil.
"Semnou můžete počítat." Peter kývnul. Thomas se okamžitě postavil ke svému mistrovi.
"Semnou taky." Další přikývnutí. Rozhlédli se po ostatních. Několik studentů se přihlásilo, ochránci akademie se také přihlásili. Jenom několik starších profesorů stále sedělo.
"Nikdy se vám nepovede obnovit řád. Nikdo nezná heslo na to aby jste se stali tím co oni. Bílí drak je mrtví."
"Bílí drak není mrtví, dokud je někdo, kdo je ochotný bojovat v jeho jménu za ostatní." Okřikl ho Alex. Ani netušil, jaký budou mít tato slova význam.
Najednou se v místnosti zase rozlehlo ticho. To ovšem netrvalo dlouho. Najednou byl slyšel strašný řev. Uprostřed místnosti se začala objevovat kostra. Dlouhá protáhlá hlava, na kterou navazovali obratle s ostrými trny hrudní koš do kterého by se naskládalo celé osazenstvo, kostnatá křídla a dlouhý ocas. Mohutné tlapy zakončení ostrými drápy. Na kostech se začalo objevovat maso, šlachy a žíly. Jakobi z ničeho se začali objevovat na drakovi šupiny. Na křídlech narostla bílá blána. Pod zavřenými víčky se objevil náznak oční bulvy. Na konci ocasu se objevil něco jako kyj. Najednou se drak mocně nadechl a otevřel svoje žluté oči. Z jeho tlamy vyšel ohromný řev. Alex se díval na mohutného bílého draka.
"Je zpět." Zašeptal a usmál se. Jako první se vydal k drakovi. Ten na něj koukal. Přišel k němu, uklonil se a natáhl ruku, jako by po něm něco chtěl. Drak se mírně uklonil, přiblížil hlavu k jeho ruce a dýchla ní. Alex cítil ten žár z jeho tlamy. Cítil také, že se mu na ruce něco děje. Podíval se a uviděl bílou značku draka s roztaženými křídli chrlící oheň.
"Děkuji." Poděkoval drakovi. Ten se vzepjal a jako by nic proletěl stropem pryč.
"Bílí drak je zpět." Zašeptla si pro sebe. Pak se obrátil k ostatním.
"Je zpět." Vykřikl a ukázal jim značku. Ti co se přihlásili hned pozvedli také svou paži a na ní se objevila také taková značka. Peter si jí chvíli prohlížel.
"Měli by jsme najít nějaké místo, kde se budeme scházet a zjistit, kdo ze studentů sek nám přidá." Ostatní přikývli.
"Kdo nám bude velet?" Zeptala se Selena. Všichni se zarazili.
"Dáme o tom hlasovat."
"Někdo nás musí vést od začátku." Protestoval Thomas. "Je nás přece jenom dost a bez vůdce to bude jenom chaos." Všichni se podívali na Petera.
"Dobře, ale jenom do doby, než někoho zvolíme." Přikývl neochotně. Všichni přikývli.
"Dobře. Prosil bych záznamy lidí, kteří zde studovali a připadali by v úvahu." Jeden učitel přikývl a i s několika dalšími odešel do archívu. "Ti co nejsou členy řádu bych požádal buď o to, aby opustili místnost, nebo přijali slib mlčení." Ti co se k nim nepřidali se zvedli a začali odcházet. Jeden z nich se otočil.
"Tohle není vaše velitelství, takže tu nemáš co rozkazovat. To že odcházíme je jenom známka solidarity a úcty k Bílému draku." Peter přikývl.
"Rozumím a děkuji." Přikývl a odešel. Peter mávl holí a dveře se zabezpečili.
"Dobře. Má pravdu. Musíme si najít hlavní sídlo. Mám dost hradů. Navrhoval bych nějaký normální rodinný dům, který upravíme podle našich potřeb." Podíval se na Alexe.
"Nejlepší by byl v Londýně." Řekli klidně. "Je tam spoustu poklidnějších čtvrtí a byli by jsme dost blízko nepříteli a on by o nás ani nevěděl."
"Souhlasím. Znáš nějakou čtvrť?" Zeptal se.
"Ne, ale můžeme je prozkoumat. Musíme si dát taky pozor na Fénixův řád. Nebylo by dobrý mít sídlo někde v jejich blízkosti." Peter přikývl.
"Běž a něco sežeň." Řekl. Alex přikývl. "Když tak vezmi někoho s sebou."
"Kdo chce jít?" Zeptal se. Selena stála vedle Angeliny a šťouchla do ní. Ta jako by se probrala z tranzu.
"Co je?" Zeptala se.
"Nechceš jít s Alexem do Londýna?" Usmála se.
"Jo." Vykřikla. Alex se otočil a usmál se.
"Chceš jít Angi?" Zeptal se.
"Jasně." Usmála se.
"Mohl bych jít taky?" Zeptal se Thomas.
"Dva budou stačit." Zarazil ho Peter. Thomas se zasekl. "Takže potřebuji, aby jste našli dům na prodej odpovídající tomu co potřebujeme."
"Jasně." Odpověděl Alex. Vyndal z kapsy jeden galeón a hodil ho Angelíně.
"Co to je?" Zeptala se.
"Aby jsi se mi neztratila." Mrknul na ní a přemístil se. Angelina okamžitě pocítila divný pocit. Svět jako by se rozplynul a on nikde nebyla. Nic jí nebolelo ani nemačkalo. Prostě jenom stála a nic se nedělo. Najednou jako by zase viděla. Stála v jedné postraní uličce.
Ucítila něčí teplou ruku ve své dlani. Podívala se na osobu. Alex před ní stál.
"Vezmu si ten galeón." Usmál se. Celá zkoprnělá mu ho podala. Alex se vydal k jedné tabuli co viděl kousek od nich. Za chvíli sek němu připojila i Angelina.
"Takže jsme tady." Ukázal na malou červenou tečku. "Zkusil bych nějakou okrajovou čtvrť." Ukázal na několik oblastí na okraji Londýna. "Tady není dobrý se víckrát přemisťovat." Oznámil a rozhlédl se okolo. "Půjdem pěcha." Usmál se na Angelinu. Oba vyrazili mlčky.
"Tak jakej byl výcvik?" Zeptal se Alex.
"Dobry. Znáš to. Hodně jsme se učila, spřátelila jsme se s Selenou, poznala noví lidi."
"Začala chodit s Thomasem." Usmál se Alex.
"Jak to víš?" Zeptala se překvapeně.
"Jednak je to na vás poznat. No tedy spíš na něm a pak jsme vás viděl, jak se vedete za ruce." Angelina se usmála.
"Jo. Je to super kluk, ale..."
"Ale?" Zeptal se Alex a pozvedl obočí.
"Řekněmě, že to není takový, abych si byla jistá a s ním do něčeho víc." Alex se zasmál.
"Takže ho máš spíš jako takovího mazlíčka?" Zeptal se pobaveně.
"No dovol. Nic takového. Mám ho opravdu ráda. Někdy mi je líto, že mu to prostě nemůžu dát." Povzdychla si. "Prostě si tím nejsem jistá." Alex se jenom dál usmíval.
"A co ty? Jak to, že jsi se tu ani jednou neukázal?" Vyptávala se.
"Prvně nebylo jak a kdy, pak bylo kdy, ale nebylo jak, a pak nebylo kdy." Usmál se Alex.
"Tak ono nebylo kdy?" Zeptala se Angelina. Alex se usmál.
"To víš. Musím přece pořád lítat za holkama, jak říká Peter." Usmál se. Angi se zasekla.
"Takže za holkama jo?" Zeptala se, ale Alex postřehl ten smutný a žárliví podtón v jejím hlase.
"No. Konkrétně za jednou." Usmál se. Angelina nic neříkala. "Lastrangeová mě dost štvala a je jednou z nejvěrnějších, tak jsme jí sledoval. Nevěřila by jsi, co všechno dělá." Otřepal se. Angelina se viditelně uvolnila.
"Přece nemyslíš, že bych lítal za nějakejma holkama a nezastavil se za tebou." Usmál se Alex na Angelinu. Ta se taky usmála.
"Opravdu jsi tak zanevřela na svou rodinu?" Zeptal se Alex. Angelina se podívala jinam.
"Nebylo to pro mě lehký. Nebyl jsi tam ty. Občas si říkám, jak by to dopadlo, kdybych tě v tom lese nepotkala." Povzdechla si.
"Seděla by jsi v Bradavické učebně, nebo v některé z kolejních společenských místností a já bych tu teď šel sám, bezejmený." Usmál se. Angi se rozesmála. Pak se na něj vážně podívala.
"Zjistil jsi něco o rodičích?" Zeptala se. Alex se zahleděl před sebe.
"Viděl jsme je." Přiznal. "Hledal jsme docela tvrdě. Nakonec jsme díky lektvaru krve zjistil původ. Viděl jsme rodiče, bratra, sestru, dědu. Prostě všechny." Povzdychl si.
"No a?" Zeptala se s nadějí Angelina.
"Když jsme je viděl uvědomil jsme si tu strašnou pravdu. Já už je nikdy nebudu brát jako rodiče." Angelina se na něj nechápavě dívala.
"Stál jsme tam a koukal. Věděl jsme, že je to moje matka, ale mohla to být stejně tak někdo úplně cizí a já bych k ní cítil to samé co k ní. Zjistil jsme, že můj bratr je moje dvojče, ale teďka si nejsme vůbec podobní. Zatímco jeho největší starostí bylo, jestli udělá dojem na nějakou holku co k nim má přijet, tak já jsme tam stál a přemýšlel jsme jak zjistit počty Voldemotrových lidí a opakoval si zastírací kouzla. Otec seděl na verandě a klidně spal s novinami na obličeji. Kdo mě překvapil byla moje sestra. Seděla na trávníku a četla si nějakou knížku. Když jsme se na ní podíval tak se na mě podívala zpět. Chvilku jsme si hleděli do očí. Potom se zvedla a někam odešla. Bratr s otcem jsou přesné kopie. Jenom bratr má oči zelené. Když jsme odcházel tak jsme chtěl poodejít od domu, protože by mohli zaznamenat přemístění."
"Takže jsi s nikým nemluvil?" Zeptala se.
"Mluvil." Usmál se Alex.
"A s kým?"
"S Kristin. To je moje sestra. Zastavila mě a chtěla vědět, kdo jsem. Neřekl jsme, že jsme její bratr. Řekl jsme, že jenom procházím. Ptala se proč jsem jí pozoroval. Všimla si mě. Dokázala prohlédnout zastírací kouzlo. Teď by to už nedokázala, ale to je jedno."
"A víš, jak se vůbec jmenuješ?" Alex se usmál. A otočil se k Angelině.
"Ahoj Ginnevro Weasliová." Oslovil jí pravím jménem. "Já jsme Harry Potter."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pegy Pegy | 5. dubna 2008 v 23:20 | Reagovat

Nádherná kapča. Tahle povídka je opravku krásná a zajímavá. Hrozně se těším jak bude pokračovat.

2 alyx alyx | 6. dubna 2008 v 0:09 | Reagovat

super

3 Síla Síla | 6. dubna 2008 v 1:18 | Reagovat

Jooooo jupíííí nová kapča

4 KiVi KiVi | Web | 6. dubna 2008 v 1:41 | Reagovat

úžasný! tohle se mi líbí! ten drak byl vymakanej :) piš prosím rychle dál tahle povídka se mi líbí :)

5 Zazo Zazo | 6. dubna 2008 v 7:55 | Reagovat

vau... pěkný :-D

6 Kelevra Kelevra | 6. dubna 2008 v 9:03 | Reagovat

Moc pekna kapitola, vazne se povedla...:)Libi se mi, jak Thomas zarli:-D...ale snad se z toho nevyklube nic vic

7 manik manik | Web | 6. dubna 2008 v 9:20 | Reagovat

Páni! Andy ty jsi zlatej! =oD

8 Blytonka Blytonka | 6. dubna 2008 v 9:24 | Reagovat

Je to nádhera, já nevím, co říct... ... .... .... .....  ......

9 Areneis Areneis | E-mail | Web | 6. dubna 2008 v 9:29 | Reagovat

nádherná kapitola

10 Petr Petr | 6. dubna 2008 v 10:11 | Reagovat

Kdy bude kapitola k minulosti tu povýdku´nějak zenedbáváš ?? JInak tahle je taky skvělá tak piš jen dál

11 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | 6. dubna 2008 v 10:33 | Reagovat

Jééé....já věděla že to zvládneš...pár chybek jsem si všimla...třeba hned v nadpisu typla bych že "Bílí" bude s tvrdým ý "Bílý"....mno a pak Ginny je "Weaslyová"...:)) Jinak vážně super, překvapilo mě, že Lily a James žijou, ale o to je to zajímavější..!! Vážně...mno...jak to říct originálně? "Ja ausgezeichnet!"

12 Narnenlos Narnenlos | Web | 6. dubna 2008 v 10:44 | Reagovat

skvělí, je to báječný

13 Lupus Lupus | 6. dubna 2008 v 10:51 | Reagovat

nádherná kapitola

14 Stesii Stesii | 6. dubna 2008 v 12:16 | Reagovat

suuper :D kapitolka, akorát sem nepochopila to já jsme harry potter , to já jsme mě tam hodně rušilo při čtení :D

napsala sem něco svýho, je to lajheril na blogu, tk kdyby ste si to někdo chtěli přečíst a možná okomentovat...nvm totiž jestli mam psát dál :D

15 ellionh ellionh | Web | 6. dubna 2008 v 14:17 | Reagovat

Krásný moc moc, jen máš špatně napsaný Ginnino přijimeni, ale to je detail =)...Doufám, že se Harry potká s rodičemi a pokecá s nimi jako normálně =)...Ale ta kapitolka, fakt nádhera...

16 Viky Viky | 6. dubna 2008 v 14:36 | Reagovat

skvělá kapitolka, hlavně to s tim drakem, sem zvědavá jak tohle bude pokračovat a jestli budou Harry a Ginny zase se svýma rodinama =)

17 miki miki | 6. dubna 2008 v 15:22 | Reagovat

bezvááá!!! to se povedlo! super, že zas přidáváš, tak pravidelně ;)

18 Petula Petula | 6. dubna 2008 v 16:43 | Reagovat

Prostě Super, Andy skvělý!!!! Už se moc těším na další. Doufám, že se Harry (Alex) ještě setká s rodinou a taky bych to přála Angi.

19 Andrea Andrea | 6. dubna 2008 v 16:43 | Reagovat

Prostě úžasná kapitolka. Úplně mě dostalo to s tím Bílým drakem.

Fantazie.

20 Lucy Lucy | 6. dubna 2008 v 16:44 | Reagovat

je to super nemůžu se dočkat pokračování :)

21 Charisse Charisse | Web | 6. dubna 2008 v 17:22 | Reagovat

Wow, krásný, konečně jsi to nakopla...:)

22 iriska iriska | 6. dubna 2008 v 17:58 | Reagovat

takhle povídka je čím dál tím zajímavější, je krásná, gratuluji moc se ti povedla, jen tak dál :-)

23 Giner Giner | 6. dubna 2008 v 20:22 | Reagovat

Perfektní kapitola:)

24 nency nency | 6. dubna 2008 v 20:31 | Reagovat

krásné těším se na pokračko a jestli se někdy setká s nějakýma ze své rodini nebo z řádu i když je v téhle povídce nezná :-D

25 plaminek plaminek | 6. dubna 2008 v 20:46 | Reagovat

tak to je faaaaakt bombaaa :D perfektni!!

26 pekné pekné | 6. dubna 2008 v 20:52 | Reagovat

jj temný mági já rád + to jak budou všichni (fenixove, rodina) zírat až zjistí že žije- fíha

27 Mia Mia | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 14:14 | Reagovat

nádhera... hele vy ste mi vybrali všechny komenty..

28 Mozkomor Mozkomor | 7. dubna 2008 v 19:25 | Reagovat

Jak nečekané:-) Je to moc dobrá kapitolka. Ten dráček byl z toho nejlepší:-) Douvám, že jednou se s rodinopu sejdou a pokecaj si, mohla by to bejt sranda, teda pokud z toho neuděláš slaďák...

29 midnight midnight | 7. dubna 2008 v 20:18 | Reagovat

Fakt nechápu, jak dokonalá jsi..

:-*

30 Estel Estel | 8. dubna 2008 v 13:17 | Reagovat

nádherná kapča doufám že bude brzo další

31 ml.herčus ml.herčus | 11. dubna 2008 v 18:40 | Reagovat

super kapča

32 anazuz anazuz | 11. dubna 2008 v 22:03 | Reagovat

niceiky chapterka

33 NikI NikI | E-mail | 12. dubna 2008 v 17:02 | Reagovat

Super kapča těším se na další....:):)

34 Pěťulďas Pěťulďas | 16. dubna 2008 v 15:36 | Reagovat

jedním slovem ůžasný :)

35 anazuz anazuz | 17. dubna 2008 v 17:50 | Reagovat

kdy tu bude další chapterka?

36 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | 19. dubna 2008 v 11:10 | Reagovat

Andy když tě nenakopnu tak se flákáš že ano?

37 Kiki Kiki | Web | 22. dubna 2008 v 15:57 | Reagovat

U nás je bleskovka

38 Cissy Cissy | 24. dubna 2008 v 15:45 | Reagovat

Bellatrix tě už upozornila, že máš v nadpise chybu, takže když na to nereaguješ, napomenu tě i já.

Máš v nadpise chybu. Bílí se napíše pouze v případě, že by to bylo množné číslo mužského rodu životného. Např. Bílí draci, Bílí jezdci, ale Bílé ženy, Bílé stromy, a. t. d.

Z toho tedy vyplývá, že se slovo bílý drak bude psát s tvrdým dlouhým Y

39 Flasher Flasher | 25. dubna 2008 v 15:37 | Reagovat

ahoj, kdy bude další kapitolka?...:-)

40 Jerry Jerry | 26. dubna 2008 v 13:26 | Reagovat

supa, tesim se na dalsi kapitolu :)

41 alyxys alyxys | 30. dubna 2008 v 17:04 | Reagovat

super už se těším na další kapču a doufám, že bude brzo

42 Hermík Hermík | 2. května 2008 v 11:47 | Reagovat

je to fakt super určitě piš dál těšim se na další kapitolu

43 anazuz anazuz | 17. května 2008 v 9:28 | Reagovat

kdy bude kapča?

44 mates mates | 17. května 2008 v 21:44 | Reagovat

hééééj prosíííím přidej novou kapču......fakt boží

45 Anna Anna | 31. května 2008 v 0:04 | Reagovat

Pěkný těším se na další kapitolu, snad přibyde brzy.

46 klér klér | 9. června 2008 v 9:17 | Reagovat

prosím další kapču už se nemúžu dočkat

jo a tahle kapitola je úžasná tak prosím přidej kapču

47 MarS MarS | 29. června 2008 v 11:19 | Reagovat

no zatim pohoda jazz. uvidime co bude az v CR zavedou Euro ;-)

48 Rossy Rossy | Web | 1. července 2008 v 12:35 | Reagovat

prosím prosím smutně koukám další kapču

49 volopich volopich | 31. července 2008 v 18:54 | Reagovat

ralph fiennes - ten co hra v seriach hp voldemorta - hral aj vo filme postavu ktora sa titulovala Velky Cerveny Drak :)

Velky cerveny Drak vs Velky Biely Drak :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama