FANTAZII SE MEZE NEKLADOU

Prolog

6. února 2008 v 19:45 | Andy |  Zpět
Postava v dlouhém plášti seděla u dřevěného stolu v prostě zařízené místnosti a její oči se nepřítomně upírali na poličku naproti ní. Muž byl očividně zahloubán do svých myšlenek. Jeho modré oči se ani nepohnuly, ani nebyly zaostřeny na určitý cíl. Mrkly jenom jednou začas, kdy už to bylo nezbytné. Na nohách měl těžké boty celé zašpiněné od rudého bláta. Rudého? Ano. Bylo nasáklé krví. Krví přátel i nepřátel. Nebyla to ani půlhodina, co se vrátil. Znenadání se pohnul a to jen proto, aby zase strnul v jiné poloze. Čas plynul, ale on to nevnímal.

Proč se tohle muselo stát? Vždyť to všechno vycházelo. Kdyby byli obezřetnější, kdyby si kryli svá záda, kdyby... Takové byly mužovi myšlenky plné bolesti. Všichni se proti nim obrátili. Jak jejich spojenci, tak i někteří jiní. Copak toho nedokázali dost? Vždyť kdysi zachraňovali tolik životů a teď se jim za to takhle odvděčili. Kdysi byli vážení a všichni je měli v úctě. To ale něco potřebovali. Ale teď už ne. Byli jako lovná zvěř. Všude štváni, bez oddechu. Ještě, že sem nemohou.

Rozhlédl se po místnosti.

Avalon. Naše poslední útočiště. Byla nás celá armáda, vzpomínal dál. Nás kouzelníků. Bojovali jsme s démony, vlkodlaky, upíry a mnoha dalšími tvory. A teď, když jsou dostatečně oslabeni, nás už mudlové nepotřebují a dokonce se nás štítí. Jako by magie byla nějaká nemoc. Jako by to nebyl dar ale prokletí. A tak začal hon na čaroděje a čarodějky. Mohli se sice lehko dostat z pastí, ale co potom. Jejich rodiny je zavrhly. Někdo se rozhodl odejít z kouzelného světa, někdo dál bojoval.


Dnes byla bitva. Poslední se jí říkalo. Nakonec kouzelníci vytvořili iluze svých těl a uklidili se do ústraní, ale byl tu háček. Potřebovali někoho, kdo je povede. On byl vybrán za vůdce. Měl spoustu zásluh a ocenění, přesto o tento úřad nestál. Přesto ho přesvědčili, aby ho vzal. Jenže to se nelíbilo jedné skupince kouzelníků a začali se bouřit. Nakonec se jim postavili v Poslední bitvě. Není jasné, jak se jim to povedlo, ale podmanili si temné tvory. Tak byla zrada korunována.

Obsadili Hedeckou pevnost, která byla vybudována pro potřeby kouzelníků, aby je chránila před okolním světem. Už jim zbyl jen Avalon. Poslední nedobytné místo světa. Místo, kam nikdy nevstoupí noha temného čaroděje. To, co pro ně teď znamená Hedec pro ně, což je hrůza, strach a temnota, to pro ně znamená Avalon - naděje, štěstí, láska a světlo.

Jak muž přemýšlel o událostech této doby, vzal do své ruky brk a začal si bez rozmyslů čmárat na pergamen.

Nedokázal si představit, co by se stalo, kdyby je tu našli.

Brk přejížděl po pergamenu a zanechával za sebou tenkou čáru.

Kolik lidí by přišlo o život.

Další čára a elegantní oblouček.

"Teď se tím nebudu zabývat," řekl si muž.

Tečka zakončila dráhu brku, ten se následně rozpadl v prach.

Muž nadskočil a podíval se na pergamen, který doteď nevnímal. Byl dokonale překvapený, když zjistil, že je hustě popsaný písmem. Jeho písmem.

Chvíli se nemohl vzpamatovat, ale potom se dal do čtení:
Až nastane správná chvíle, zrodí se naděje.
Naděje bytí a naděje na lepší život.
Jednou, až budou naši potomci svobodně
chodit po této zemi, se na ní objeví zlo,
jaké zatím nemělo obdoby.
Tehdy se stane něco zázračného.
Temnota povstane proti temnotě.
Jedna se zástavou zla, jedna dobra.
Obě jedné krve, přesto tak rozdílné.
Obě tak známé, přesto nepoznané.
Až temnota bude sloužit dobru,
posílí ji to a bude nepřemožitelná.
Jedna osoba pohlcená zlem a druhá s čistým srdcem.
Oba ovládat budou stejnou zbraň. Temnotu.Šokovaně se díval na ten pergamen a snažil se pochopit, co právě přečetl. Slova začala pomalu blednout a nakonec zmizela úplně. Teď viděl už jen prázdný pergamen. Odložil ho, přesvědčen tím, že má halucinace z vyčerpání, si šel lehnout.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 7. února 2008 v 8:28 | Reagovat

Mám otázku ty znáš farmu Hedecko nebo je to jen shoda náhod?

2 Andy Andy | 7. února 2008 v 13:14 | Reagovat

tak to je opravdu jenom schoda náhod... nikdyjsem o ničem takovém neslyšel...

3 Kiki Kiki | 7. února 2008 v 16:58 | Reagovat

Krása už se těším na pokráčko. Bude v tom vystupovat  Harry?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama