FANTAZII SE MEZE NEKLADOU

21. kapitola - útěk

31. prosince 2006 v 13:12 | Andy |  Poslední z rodu fénixe
Harry se druhý den probudil brzo. Jak se probouzel, tak mu pomalu docházelo, kde je. Hned se rozhlédl kolem a uviděl Marka.
"Dobré ráno." Pozdravil.
"Dobré?" Zeptal se ho upír. Harry si povzdechl.
"Tak moc dobré ne." Připustil. Mark se na něj usmál. V tom zachrastili klíče v zámku a do dveří vstoupil nějaký smrtijed. Položil na zem podnos s vodou a krajíc chleba a odešel. Mark se na to smutně podíval.
"Máš hlad?" Zeptal se Harry a podal mu kus chleba. Upír se jenom zasmál.
"To já nejím. Nepřináší mi to nic. Ani zasycení ani požitek z jídla." Povzdechl si. Harry si vzpomněl na to, co četl o upírech. Přemýšlel, jak by mu pomohl, když ho něco napadlo. Rychle do sebe naházel jídlo a pak ho zapil. Půlku džbánu však nechal plnou.
"A co ředěná krev?" Zeptal se Harry. Mark se na něj podíval.
"Nevím. To jsem ještě nezkoušel." Harry vytáhl nůž, který mě schovaný v rukávu pro všechny případy, a říznul se do ruky. Nesyknul bolestí, což Marka docela překvapilo. Když byl džbán zase plný, tak Harry zastavil krvácení a obvázal si ho šátkem. Mark se díval na džbánek se zředěnou krví. Pak se podíval na Harryho.
"Potřebuji vědět, kdo jsi." Harry se na něj podíval a potom si povzdechl.
"Tak dobře. Ale zjistíš si to sám." Upír se na něj podíval a přikývl. Dotkl se Harryho čela a začal se soustředit. Před očima se mu zjevil fénix. Mark se divil co to.
"Jak to, že nevidí žádné vzpomínky?" Ptal se sám sebe.
"V mé mysli se nemůžeš rozhlížet jako v mysli ostatních." Ozval se hlas. Mark se nechápavě rozhlížel. Pak mu pohled padl na fénixe.
"To jsi mluvil ty?" Zeptal se udiveně.
"Ano já." Odpověděl pták. "Já se jmenuji Harry James Potter." Mark se na něj vyděšeně podíval.
"A to mi chceš dát tvoji krev?" Zeptal se upír. Harry přikývl. Upír si povzdechl. "To nemohu přijmout." A ukončil spojení.
"Proč?" Zeptal se Harrry.
"Vaše krev je příliš vzácná na to, abys jí takhle mrhal." Harry se usmál a vtiskl mu do ruky džbánek s vodou a krví.
"Je moje věc, jak naložím s mojí krví." Upír se na něj podíval a pak se napil. Napil se jenom pár loků a pak odtrhnul džbánek od svých úst.
"Je to zvláštní, ale jsem plný." Přiznal se Mark. Harry se usmál a sednul si na postel. Mark schoval džbánek a posadil se na postel. Chvíli oba mlčeli.
"Cítím, jak se mi vrací síla." Zašeptal upír. Harry se jenom usmál a zavřel oči. Pak si vzpomněl, že by si mohl přivolat hůlku. Natáhl ruku a nic. Harry se na to nechápavě díval.
"Jak to, že nemůžu kouzlit?" Zeptal se spíš sám pro sebe.
"To dělají ty náramky." Odpověděl Mark.
"Potlačují tvoji magickou sílu." Harry se na náramek podíval a pokusil se ho sundat.
"Nesnaž se to nepůjde." Řekl mu Mark. Harry si povzdechl. Lehnul si a usnul.
"Vstávej!" Probudil ho něčí křik. Harry se pomalu probouzel.
"Pán tě chce vidět." Jenom zasténal. Smrtijedi se rozesmáli. Pak ho popadli a odnesli pryč. Harry stál v mramorové síni a Voldemort na něj výhružně hleděl.
"Co koukáš jako by jsem byl nějaký zákusek." Obořil se na něj Harry. Voldemortovi se zužili zorničky. Mávl hůlkou a Harry odletěl na druhou stranu síně, kde se rozplácl o zeď.
"Ty jeden drzí spratku." Zařval na něj.
"Copak Tome? Něco nevyšlo?" Zeptal se potěšeným tónem. Voldemor zase mávl hůlkou a Harry letěl přes celou místnost. Takhle to pokračovalo dál. Harry byl už dost potlučený a mimo, když ho smrtijedi táhli do kobky. Jen co ho tam hodili tak se zvedl Mark a odnesl ho na postel.
Tohle se opakovalo den co den. Šílené probuzení, výprask od Voldiho a potom skoro mrtvola. Harry už na tom byl dost špatně. Zlepšení přišlo za dva týdny. Smrtijedům se povedla nějaká akce. Voldemort byl potěšen a nevšiml si, že je Harry ještě při vědomí. Když ho smrtijedi táhli do sklepení tak si povídali o těch poutech, které měl Harry.
"Je to dobrá věcička." Řekl jeden.
"To jo. Ale nechtěl bych to nosit." Odpověděl ten druhý.
"To já taky ne." Přitakal ten první.
"A jak se to vlastně sundavá?" Zeptal se ten druhý.
"To dokáže jenom stvoření temnoty." Řek ten první. "Pán zná jejich jazyk, tak je částečně stvoření temnoty." Harry se rozzářil.
Stvoření temnoty. Upír je stvoření temnoty. Uvědomil si. Harrymu zapláli v očích plamínky naděje. Hodili ho do kopky a on se hned propadl do temnoty. Druhý den ráno ( nevěděl, jestli je ráno, nebo noc, proto říkal ránu když se probudil ) se hned obrátil na Marka.
"Sundal by jsi mi prosím ta pouta?" Řekl a natáhl k němu ruku. Mark se na něj nechápavě díval.
"Prosím." Žadonil Harry.
"Ale jak?" Ptal se Mark.
"Zkus použít temnou moc." Mark chvíli váhal, ale potom přikývl. Natáhl ruku a chvíli se soustředil. "Terato." Zašeptal. Pouta se slabě rozzářila a spadla na zem. Překvapeně se podíval na Harryho, který se jenom usmál. Takhle ho Mark osvobodil od všech náramků. Harry si promnul zápěstí a usmál se. Natáhl ruku a chvíli se soustředil. Najednou se mu na ruce objevil hůlka. Mark na to vykulil oči. Harry si okamžitě začal ošetřovat zraněná místa. Když skončil, tak se vyčerpaně sesul na postel. Hůlkou si ještě přikouzlil nachlup stejné náramky, ale ty mu nezabraňovali v kouzlení.
"Chci Voldiho trochu překvapit." Řekl mu Harry. "A odtud bychom se asi nedostali." Vysvětlil Harry. Upír přikývl a podíval se na dveře. Harry vytušil na co asi myslí.
"Než odejdu, tak tě dostanu ven." Řekl mu. Upír se na něj podíval.
"A jak?" Zeptal se udiveně. Harry mávnul hůlkou a přiletěl k němu kus dveří. Harry se soustředil a potom mávnul hůlkou a ten kousek se rozzářil. Podíval na upíra a usmál se.
"Teď je to přenašedlo." Vysvětlil. Upír se na něj nechápavě podíval.
"Proč se nechceš odtud dostat teď?" Zeptal se ho udiveně. Harry se pousmál.
"Mám ještě s Voldán nevyřízený účty." Odpověděl. Mark si prohlížel přenašedlo.
"Kam mě to dostane?" Zeptal se nakonec.
"Dostane tě to do zapovězeného lesa." Odpověděl Harry. Upír se zasekl.
"Ale jak poznám, že je noc?" Zeptal se. Harry se zasmál.
"Je to do jedné jeskyně." Bude tam naprostá tma. "A potom poznáš, kdy bude tma." Upír se také usmál.
"Jsi dobrý přítel řekl mu upír." Harry se na něho usmál.
"Ty taky." V zámku zachrastili klíče a dveře se otevřeli. Harry si rychle schoval hůlku do pouzdra v rukávu. Podíval se na upíra a usmál.
"Tak se měj." Řekl mu ještě. Pak vstal a vydal se s smrtijedy. Celou dobu hrál, že nemá moc sil. Docela mu to i šlo. Mohl by ze mě být herec. Napadlo ho. Při té představě se musel usmát. Když ho dovedli do Mramorové síně, tak se postavil jako vždycky doprostřed. Voldemort se na něj podíval a ďábelsky se usmál.
"Dneska je tvůj poslední den tady." Ani neví, že má pravdu. Blesklo Harrymu hlavou.
"Dneska tě zabiji." Řekl ledově Voldemort.
"Já myslím, že ne Tome." Voldemort zuřivě vstal a podíval se na něj.
"Ty se mi ještě budeš vysmívat?" Zeptal se ho.
"Já se ti budu vysmívat vždycky." Řekl. Voldemort byl vzteky bez sebe.
"Za tohle zaplatíš." Zasyčel. "A bude to bolet." S tím mávl hůlkou, ale k jeho údivu se nic nestalo. Harry jenom mávnul rukou a před ním se objevil velký štít, do kterého se vpila kletba.
"Smůla." Řekl jenom a už držel ve své ruce hůlku. Voldemort se jenom ušklíbl.
"Tak si tě vysouším." Začal boj, který všichni smrtijedi fascinovaně sledovali.Jejich pán byl silnější, bylo to vidět, ale ten neznámí měl dost síly a rychlé reakce. Smrtijedi jenom sledovali a ani jeden se neodvážil do souboje nijak zasáhnout. Harry už byl dost unavený. Měl na těle i několik škrábanců a asi měl zlomená žebra. Voldy na tom byl sice lépe, ale stejně měl nějaký ten šrám. Harry už nemohl, tak vyčaroval velký štít, který pohlcoval všechny kletby. Voldemort se zarazil. Tohle ještě nikde neviděl. Harry toho okamžitě využil.
"Bombarda maxima." Zakřičel. Voldemort před sebou udělal štít, ale bylo to zbytečné. Kouzlo vůbec nešlo na něj. Narazilo do stropu a ten se začal sypat dolů. Harry rychle uskočil, ale i tak ho trefilo pár kamenů. Ostatní to zasypalo skoro úplně. Voldemort nad sebou stihnul vytvořit nějaký štít, ale dost ho to vyčerpalo. Harry se díval na hromadu. "Tak zase příště." Řekl a přemístil se pryč. Jedinej, kdo nebyl zasypaném byl Snape. Uskočil právě v čas. Teď se díval na to jak se ostatní sbírají ze země.
Lili seděla v křesle a koukala do prázdna. Tohle dělala od té doby, co Harry zmizel. James zase pročítal všechny knihy a snažil se najít způsob jak Harryho dostat zpátky. Najednou se ozvala rána. Lili a James se na sebe podívali. Oba se rychle zvedli a s hůlkami napřaženými běželi k centru rámusu. Jak zjistili tak to bylo na schodech. Lili se tam podívala a srdce jí poskočilo radostí. Na kraji schodiště ležel Harry.
"Harry!" Vykřikla a vrhla se k němu.
"Promiň mami, že jdu pozdě na oběd." Zamumlal a padl do bezvědomí.
James pod ním vykouzlil nosítka a odnesl ho do jeho pokoje.
Lili zase vyrazila do laboratoře pro lektvary.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | 31. prosince 2006 v 13:14 | Reagovat

tak jste mě ukecali na silvestrovskej dárek. :-)

Jestli bude ještě něco víc, tak to se ještě uvidí.

2 krtek krtek | 31. prosince 2006 v 13:20 | Reagovat

nazdar, hej děkuju za takovou pěknou kapitolu, a afkt by mohlo být něco navíc :-) a užijte si všichni silvestra a šťastný nový rok

3 iriska iriska | 31. prosince 2006 v 13:27 | Reagovat

moooc pěkná kapitolka :o))

4 krtek krtek | 31. prosince 2006 v 13:29 | Reagovat

jo a mám skoro první koment :D

5 Pandora Pandora | 31. prosince 2006 v 13:49 | Reagovat

Nááááááádherná kapitola :)

6 Tana Tana | 31. prosince 2006 v 14:07 | Reagovat

Jeeeeeeeeeeee, rychle dalsi kapcu tahle se Ti moooooooooc povedla.

7 Lexter Lexter | 31. prosince 2006 v 14:21 | Reagovat

Supéééééééééééééééééér

8 xmona xmona | 31. prosince 2006 v 14:29 | Reagovat

jupííí je to fakt super nemám slov:-))

9 Ala Ala | 31. prosince 2006 v 14:46 | Reagovat

Já taky nemám slov ovšem co bylo dál to nám asi napíšeš příště

10 Argus Argus | Web | 31. prosince 2006 v 14:52 | Reagovat

Supéér

11 pasu pasu | Web | 31. prosince 2006 v 15:01 | Reagovat

supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer nechci byt protivna ale novoroni darecek by se nenasel?

12 ellion ellion | Web | 31. prosince 2006 v 15:12 | Reagovat

pekny......super=))))))))))))))))))

13 Fufik Fufik | 31. prosince 2006 v 15:25 | Reagovat

Wow!! Je to boží, Andy!! =P

14 Verča Verča | E-mail | Web | 31. prosince 2006 v 15:42 | Reagovat

Nááááááádhernýýýýýýýýýýýý

15 Lili Lili | 31. prosince 2006 v 15:54 | Reagovat

Teda si nás mile překvapil:))))Moc hezký,kdyby se tam ještě něco našlo bylo by to super:)))

16 Siria Siria | 31. prosince 2006 v 16:19 | Reagovat

Vážně skvělý :-))) A něco navíc by mi taky nevadilo :-))))

17 Elisa Elisa | 31. prosince 2006 v 16:44 | Reagovat

Náááádhernááá kapitolka na silvestra. A na nový rok určitě napíšeš tak jednu!!!

18 Gil-galad Gil-galad | Web | 31. prosince 2006 v 16:51 | Reagovat

děkuji děkuji děkuji děkuji mooooooooooooooooooooooooooooc je to úžasnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

19 Vruon Vruon | 31. prosince 2006 v 17:06 | Reagovat

Jako vždycky super :)

20 Pheonixxx Pheonixxx | 31. prosince 2006 v 17:24 | Reagovat

Supr a musim rict ze z nekterejch hlasek mam fakt vytlem:Promin mami ze du pozde na obed:D:D to sem se docela nasmal!:D diky tvy povidky sou SuPr!

21 simon simon | 31. prosince 2006 v 18:04 | Reagovat

parada, skvela kapitola, diky za ni i za to krasne prani do noveho roku - i Tobe preji, at novy rok je uspesnejsi a lepsi nez tento, hodne zdravi, stesti a pratele jen ty opravdove :))

22 Giner Giner | 31. prosince 2006 v 18:51 | Reagovat

Fakt super:-) Nenašel by se novoroční dáreček???? Přeji vše nej do nového roku - zdravi, štěstí, lásku a hodně inspirace;-)

23 Kvido Kvido | 31. prosince 2006 v 19:53 | Reagovat

báječnej dáreček :-) nenašel by se tam ještě jeden podobnej i k druhé povídce???

24 Cassidy Cassidy | 31. prosince 2006 v 19:55 | Reagovat

Skvělá kapitolka! A ten novoroční dárek vůbec není špatný nápad! Prosím pokračuj rychle, už začínám dostávat absťák..

25 lord Tomikus lord Tomikus | 31. prosince 2006 v 20:27 | Reagovat

Super kapitola!! A Harry dostane určitě výprask - nepřijít na oběd to se přece edělá...

P.S.: Všem vám přeji šťastný nový rok...

26 m......a m......a | 1. ledna 2007 v 0:59 | Reagovat

Báječná kapitola jako vždy.Jen škoda za ty malý hloupý chyby.Ale to se určitě spraví.Už se opravdu těším na novou kapitolku.Šťastný nový rok 2007.Á,hodina po Silvestru,už budu muset jít spát,tak nic,zatím!!=))A mimochodem,vydrželi jste do aspoň do půlnoci??

27 Pheonixxx Pheonixxx | 1. ledna 2007 v 1:51 | Reagovat

Mno ja taky preju trochu pozde Stastnej  Novej rok vsem a hlavne Andymu aby mel sny plny inspirace ;-)

28 Verča Verča | E-mail | Web | 1. ledna 2007 v 15:41 | Reagovat

Kdy bude další???

29 katie katie | 1. ledna 2007 v 17:29 | Reagovat

wow super bomba

30 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 1. ledna 2007 v 21:10 | Reagovat

Úúúúžasný, rychle piš další, Andy;)

31 Veri Veri | 1. ledna 2007 v 22:43 | Reagovat

Fakt skvělý!!!!!!!!!!!Nemám co dodat!Kdybych tě chtěla chválit,opakovala bych snad všechny,co tu psali komentář,a zlobit se na tebe taky nemůžu,protože to bylo senzační:))))))Ale má to přece jen jednu chybu - ještě tu neni další kapča!!!!!!:)))))) Vím že to všechno dá asi velkou práci napsat,ale přece jen ......Napiš aspoň na kdy plánuješ pokráčko,pls......:))))))Jinak všechno nej do nového roku a hodně vydařenejch kapitolek.:))))))

32 Pheonixxx Pheonixxx | 2. ledna 2007 v 22:56 | Reagovat

Ahoj doufam ze zejtra bude naka ta kapca...takovej darek na zkazenej tejden...zacatek skoly!!!myslim ze zejtra sem pude hodne lidi protoze doufaj ze jim trochu zkraslis blbej den ve skole nakou supr kapcou tak pis pis pis...pises skvele ;-)

33 Yvainne Yvainne | 3. ledna 2007 v 20:44 | Reagovat

plně souhlasím s komentářem s pořadovým číslem 32...

34 ellion ellion | Web | 4. ledna 2007 v 17:00 | Reagovat

nechces se spratelit??

35 Veri Veri | 5. ledna 2007 v 14:52 | Reagovat

Andy,nemohl bys sem dát další kapču ještě dneska?Já totiž zejtra brzo ráno jedu na hory a nebudu to moct hlídat:))))))

Určitě mluvim za všechny,že se už nemůžeme dočkat:))))))

36 fanda fanda | E-mail | 5. ledna 2007 v 15:30 | Reagovat

je to super a co takhle sem dát další kapču ještě dnes prosím

37 Yvainne Yvainne | 5. ledna 2007 v 16:38 | Reagovat

nenech se přemlouvat a dej jí sem....prosím....:/

38 Andy Andy | 5. ledna 2007 v 16:50 | Reagovat

moc se vám omlouvám, ale dneska nová kapitolka nebude. Možná zítra, ale nedělal bych si naděje. Je mi to líto, ale mám toho moc, a tak psaní musí na chvíli stranou. Vážně se vám moc omlouvám.

39 Flave Flave | E-mail | Web | 5. ledna 2007 v 21:30 | Reagovat

Fakt super povídka :-)

Jen tak dál :-)

Už se těším na další :-))

40 fanda fanda | E-mail | 7. ledna 2007 v 10:10 | Reagovat

prosím dej sem další kapitolu,prosím,prosím!!!!!!!!!!

41 Polgara Polgara | E-mail | 7. ledna 2007 v 13:12 | Reagovat

Héj,to máte všichni dovolenou nebo jste se domluvili.Vruon nic,Blackes nic,Gil nic,Morzan nic,allecto nic,jarwis nic atd.

Píšete skvěle,ale dlouho to trvá

42 Polgara Polgara | E-mail | 7. ledna 2007 v 13:13 | Reagovat

Héj,to máte všichni dovolenou,anebo jste se domluvili? Morzan nic,Blackes nic,Jarwis nic,Allecto nic,Vrů nic,ty nic atd..

Píete výborně,ale dlouho to trvá

43 Polgara Polgara | E-mail | 7. ledna 2007 v 13:51 | Reagovat

pardon

44 fanda fanda | E-mail | 8. ledna 2007 v 9:00 | Reagovat

chtělo by to další kapitolu....

45 fanda fanda | E-mail | 8. ledna 2007 v 14:35 | Reagovat

tak co kdy bude další kapitola????je to dost dobrá povídka,ale měl by jsi zapracovat na rychlosti přidávání kapitol,DÍK

46 fanda fanda | E-mail | 8. ledna 2007 v 14:36 | Reagovat

souhlasím s Polgara

47 Manik Manik | 8. ledna 2007 v 19:57 | Reagovat

Už by jsi vážně měl máknout na další kapči, ono není zrovna pěkný, když se do něčeho začteš a pak t najednou skončí a ať čekáš, jak chceš dlouho, tak nic nepřibyde

48 fanda fanda | E-mail | 9. ledna 2007 v 10:20 | Reagovat

tak už sem k sakru dej další kapitolu prosím

49 fanda fanda | E-mail | 9. ledna 2007 v 13:48 | Reagovat

další kapitolu!!!!!prosím!!!!!!!

50 fanda fanda | E-mail | 9. ledna 2007 v 16:43 | Reagovat

to máš volno nebo co?????????????!!!!!

51 fanda fanda | E-mail | 9. ledna 2007 v 19:32 | Reagovat

tak co je k sakru???????????????

52 Manik Manik | 10. ledna 2007 v 15:33 | Reagovat

haló.... je tu někdo?!

53 Manik Manik | 10. ledna 2007 v 15:33 | Reagovat

chtělo by to novou kapču...

54 fanda fanda | E-mail | 10. ledna 2007 v 16:26 | Reagovat

další!!!!!!prosím!!!

55 miska miska | 10. ledna 2007 v 23:18 | Reagovat

No,tak,ándy,kdy chystáš další kapitolu?Jak sis všiml, už se nemůžem dočkat.Tak nám aspoň napiš vysvětlení,proč pořád nic nepřidáváš.To máš pauzu nebo co???Prosím,napiš něco!!!

56 fanda fanda | E-mail | 11. ledna 2007 v 10:29 | Reagovat

pro miska:jednou už psal že se musí učit

57 Andy Andy | 11. ledna 2007 v 18:20 | Reagovat

lidi já za to vážně nemůžu. To ta blbá škola. Nemám čas a nedostanu se k počítači. Fakt sorry

58 miska miska | 12. ledna 2007 v 19:06 | Reagovat

Aha,promiň,nevšimla jsem si,že jsi už psal o tom,že se musíš učit.Přehlídla jsem to.A sorry,že jsem tak vylítla,ale skoro všichni moji oblíbení autoři mají ,,volno" od povídek.

59 Veri Veri | 14. ledna 2007 v 9:23 | Reagovat

A kdy myslíš,že by mohla být další kapča?Prosíííííííííím...........

60 vašek vašek | 14. ledna 2007 v 12:57 | Reagovat

napiš prosím kdy bude další kapitola, je to super příběh

61 trut trut | 17. září 2007 v 19:50 | Reagovat

pride mi docela trapny, ze jediny, kdo muze zbavit Harryho tech pout je nake stvoreni temnoty a oni ho zrovna s jednim zavrou do stejne cely, proste risk, jak prase a voldemort by byl debil, mohls to vymyslet trochu lip

62 Tery Tery | Web | 22. července 2009 v 22:32 | Reagovat

Jo je to trošku nedomyšlený s tím stvořením temnoty, ale možná Voldy počítal s tím, že se o tom Harry nedozví. :) No, káždopádně je to super povídka! :) Kdyby si někdo chtěl přečíst mojí tak klikněte na "web". :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama