FANTAZII SE MEZE NEKLADOU

20. kapitola - zajetí

24. prosince 2006 v 11:56 | Andy |  Poslední z rodu fénixe
Další dny se soustředil na výcvik. Navečer si četl a učil se, i když nemusel. Postupně se vyrovnával s tím, co zjistil. Hermioně to ještě nenapsal. Prvně se chtěl seznámit s tou holkou. Pak jí to řekne. Vždycky, když si na ní vzpomněl, tak se mu sevřelo hrdlo. Uběhl už měsíc a nic se nedělo. Dokonce ani Voldemort nic nepodnikal a to se Harrymu vůbec nelíbilo. Odposlouchávali řád, ale nic nezjistili. Tak plynul čas v klidu a míru. Ten ovšem neměl trvat věčně.
Byla sobota a Harry si četl knížku o famfrpálu. Potřeboval nějaké odreagování. Najednou se domem rozezněl poplašný signál. Harry vyletěl jako střela na nohy. Chvíli se vzpamatovával, ale pak se rychle vydal do místnosti fénixe. Když tam dorazil, tak už na něj čekali jeho rodiče.
"Voldemor na padl jednu mudlovskou vesnici nedaleko Londýna." Oznámil mu hned otec. Harry přikývl a mávl hůlkou. Hned měl na sobě rodinný hábit. Změnil si hlas a na hlavu si dal kápi.
"Buď opatrný." Řekla ještě Lili. Harry jenom kývnul a potom se přemístil. Objevil se na malém náměstíčku. Rozhlédl se kolem a spatřil několik smrtijedů. Něco mu tady nesedělo. Jeho instinkt mu říkal, aby byl opatrný. Jakmile však uviděl jak smrtijedi mučí mudli, tak se vykašlal na instinkt a vydal se jim na pomoc. Odhodil smrtijedy a přiklekl k ležícím mudlům. Zkontroloval jejich tep a pak se postavil. Jaké bylo jeho překvapení, když proti němu stálo asi třicet smrtijedů.
"Přesně na tebe tu čekáme." Ozval se jeden.
"Malfoi." Procedil Harry skrz zuby.
"Nevím, jestli bych měl být poctěn, že jste mě poznal, nebo ne." Zasmál se Malfoi.
"Setkáváme se znovu a já si to tentokrát nenechám ujít a odvedu vás k pánovi." Zasmál se znova Malfoi.
"Jen aby jste se nepřepočítal." Řekl Harry a namířil na něj hůlku. Ten se jen rozesmál. Harry už chtěl říct nějakou kletbu, když v tom ho někdo uhodil do hlavy a on upadl do bezvědomí. Ještě si stačil uvědomit, že to všechno byla velká past. Malfoi se k němu sehnul a zašeptal mu do ucha.
"Tenkrát jsi měl štěstí. Dneska už ne." S tím ho popadl a přemístil se s ním pryč.
Harry pomalu přicházel k sobě. První, co ucítil byl chlad. Prostupoval mu až do morku kostí. Pak zareagoval, že leží na něčem tvrdém a studeném. Když pootevřel oči, tak uviděl černou mramorovou podlahu. Najednou do něj někdo kopnul.
"Vstávej!" Zařval na něj někdo. Harry se tou ránou přetočil na záda. Dal si ruce na obličej a něco ho zastudilo. Podíval se na své ruce a uviděl dva podivné železné náramky. Někdo ho popadl a vytáhl na nohy.
Když se rozhlédl, tak zjistil, že se nachází ve velké mramorové síni. Byla chladná a na stěnách pláli pouze zelené pochodně. Lépe zaostřil a poznal ve stínech smrtijedy. Snažil se najít nějaký východ, ale nic neviděl. Jeden smrtijed k němu došel a srazil ho na kolena. Harry zasyčel bolestí. Když se podíval před sebe, spatřil něco strašného. Na trůně ne vysokém podstavci seděla postava v černém plášti se zahalenou hlavou. Když se na ní podíval, tak mu jizva na čele přímo explodovala. Přesto, že nesnesitelně pálila, se díval na postavu.
"Můj pane." Ozval se vedle něj něčí hlas. "To je on. To je ten neznámí, který zničil vaše plány." Postava jenom zvedla ruku. Byla bělejší než pergamen a připomínala spíš pouze kostru. Postava, která předtím mluvila se přemístila před Harryho. Měl tak dobrý výhled. Postava se sklonila a doplazila se k postavě na trůně. Naklonila se k ní a něco poslouchala. Pak přikývla a vrátila se k němu. Když stála před ním, tak si sundal kápi.
Harry myslel, že omdlí. Byl to Voldemort.
Voldemort se k někomu plazil? Ptal se sám sebe. To je nesmysl. To je blbost. Říkal si pro sebe. Voldemort k němu došel a vytáhl ho na nohy. Pak na něj namířil hůlku a trochu poodstoupil.
"Vítám tě neznámí u nás." Pronesla postava v hábitu a vstala. Nebezpečně se k němu blížila. Harry při tom pociťoval čím dál tím větší bolest.
"Myslíš si že jsi silnější než Lord Voldemort?" Zeptala se postava. Harry se chtě nechtě usmál.
"Porazil jsem ho." Prohlásil tvrdě a ledově. Postava se zarazila.
"Jsi si tím jistý?" Zeptala se zase oním ledovím a syčivým hlasem. Do Harryho vjela odvaha.
"Je to jenom vrah. Nic jiného neumí. Nedokázal by si bez svých kumpánů ani zavázat tkaničky." Postava se zarazila a nebezpečně se k němu začala blížit.
"Jsi buď velice pošetilí a nebo se nebojíš smrti." Zasyčela postava až mu po zádech přeběhl mráz.
"Je to srab a slaboch." Zasyčel Harry. To už ta postava nevydržela. "Crucio." Zaburácela a namířila na něj hůlku. Harry se skácel na zem. Nekřičel. Jen sebou na zemi házel a škubal. Po chvíli to přestalo. Postava si nad něj stoupla a pokusila se mu sundal kápi. Když jí to nešlo tak se Harry rozesmál.
"Nesnaž se nejde to." Postava se rozzuřila ještě víc.
"Za tohle mi zaplatíš a všechno, co jsi řekl odvoláš a omluvíš se mi." S tím odkryla svoji tvář. Harry zůstal ležet a nebyl schopen slova. Teď mu to docházelo. Proto ho nebolela jizva, proto ho dokázal Voldiho tak lehce porazit. To nebyl Voldemort. Byl to dvojník. Harry se vyděšeně podíval na pravého Voldemorta.
"Takže." Pokračoval. "Přemýšlím, jak tě nejlíp potrestat za tvou drzost. Smrt by byla moc rychlá a bezbolestná. Chci abys trpěl." Harry se zase jenom tiše zasmál.
"Ty taky přemýšlíš Tome?" Voldemort se na něj nenávistně podíval. Namířil na něj hůlku a
"Crucio!" Zase pocítil, jak jím prostupuje bolest. Tentokrát se byla silnější než předtím. Najednou se k ní přidala další. To se k Voldemortovi přidal další smrtijed. Bylo to hrozné, ale pořád ještě nekřičel. Když se přidal k mučení další smrtijed tak už to nevydržel. Začal řvát jako smyslů zbavený. Nechali ho ještě chvíli trpět a potom to ukončili.
"Vítej na konci svého života." Zasyčel Voldemort a pokynul ostatním, aby ho odvedli.
Harry byl celou dobu mimo. Nevnímal hovor ani nic jinného. Prostě se nechal jenom vléct a nic nedělal. Neměl na to sílu. Smtrijedi ho hodili do nějaké kobky, která páchla zatuchlinou. Rozplácl se na zemi a usnul. Když se probudil, tak se snažil pohnout. Každý sval ho při tom bolel. Bylo to strašné. S obtížemi zvedl hlavu a rozhlédl se kolem. Bylo tam šero a skoro nic neviděl. V jednou koutě zaznamenal pohyb.
"Je tady někdo?" Zeptal se. V koutě se zase něco pohnulo.
"Mohli by jste mi prosím pomoc?" Zeptal se. Z temného rohu se vynořila postava v roztrhaných šatech. Měla mrtvolně bledou pleť a prázdné bílé oči. Harry se polekal. Před sebou měl upíra. Ten se k němu jenom pomalu přibližoval a on nemohl nic udělat. Děsem byl celí ztuhlí. Upír ho chytil za ruku a sklonil se k němu. Harry zavřel oči a čekal, kdy ucítí tu řezavou bolest na krku. Pocítil však něco úplně jiného. Upír ho zvednul a přenesl na postel. Harry se na něj zaraženě podíval.
"Vy mě nechcete kousnout?" Zeptal se ho udiveně. Upír se usmál, čímž odhalil své špičaté zuby.
"Neublížím ti neboj." Řekl mu příjemným hlasem. Harry se na něj dál díval a nemohl uvěřit svým očím a uším.
"Proč tu jste?" Zeptal se po chvíli.
"Voldemort mě chytil a chce vědět, kde jsou ostatní. Já mu ovšem neřeknu. Muže si vyhrožovat jak chce. Stejně mu to neřeknu. A jestli můžu tak mi tykej. Jmenuji se Mark." Harry k němu natáhl ruku.
"Já vám své jméno říct nemůžu zatím. Omlouval se."
"A jak ti mám říkat?" Zeptal se upír.
"Neznámí. Už jsem si na to celkem zvyknul." Odpověděl Harry.
V době, kdy Harryho mučili u něj doma.
Lili chodila nervózně po pokoji. James seděl v křesle a hypnotizoval krb. Oboum se v hlavě honila jedna a ta samá otázka.
Kde je Harry? Vždyť tu už měl dávno být. Po chvíli se místností ozval výstražný tón. James sebou trhnul a podíval se na pergamen na stole. Na něm bylo napsáno porada řádu. Jenom se toho dotkl a zaposlouchal se do hovoru. Brumbál si zrovna sjednával ticho.
"Dnes byl další útok, ale nebyl nijak velký. Nevíme, co Voldemort připravoval, ale tohle to asi nebylo. Podrobné informace nám podá Severu." Snape se tedy ujal slova.
"Pletete se Brumbále. Naplánovaná byla právě tahle akce a podařila se na výbornou." Oznámil jim Snape.
"Cílem nebylo zničit nějakou vesnici. Cílem bylo přivést k pánovi zla tu postavu v rudém plášti. A to se jim povedlo." Lili zalapala po dechu. "Dneska ho mučili. Musím říct, že něco takového jsem ještě neviděl. Prvně se pánovi ještě vysmíval. Tak na něj seslal cruciátus. Nekřičel. Nevydal ani hlásku. Pak se mu znova vysmál. Tak se pán rozzuřil a potrestal ho. Museli ho mučit on a dva smrtijedi a až potom začal křičet. Něco takového jsem ještě neviděl." Brumbál se na něj vyděšeně díval.
Tohle bylo strašné. Ta osoba byl celkem tajemná, ale byl dobrého srdce. Docela si ho oblíbil.
Lili se po tom zhroutila a rozvzlykala se. James k ní přiběhl.
"Proč se odsaď nedostane?" Zeptala se Lili. "Může se přece proměnit do bílého vlka." James jenom pokrčil rameny. Najednou se zase ozval Snapeův hlas.
"Nejhorší na tom je, že pán ho odřízl od magie. Nasadili mu pouta, která zamezují tomu, aby používal magi." James se na ní podíval.
To znamená, že se nemůže jejich syn ani vyléčit.
Tohle se nemělo stát.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Siria Siria | 24. prosince 2006 v 12:29 | Reagovat

První koment :-))¨) Díky moc, všechny tři kapitoly jsou vážně skvělý, jen ten konec týhle.. .. *vražedný výraz v očích* mám opět chuť škrtit,... vraždit... pokud nebude co nejdřív pokráčko! :-)))

2 krtek krtek | 24. prosince 2006 v 13:24 | Reagovat

úplně totálně skvělé, díky a doufám že budeš pokračování brzo... a šťastné svátky

3 MarS MarS | 24. prosince 2006 v 14:07 | Reagovat

Moc hezke, ale ted asi budu muset pouzit na sebe kouzlo 'zapomen' aspon do doby nez bude dalsi kapitola :)

4 Googy. Googy. | 24. prosince 2006 v 15:07 | Reagovat

mooc pekny mno jo chudak Harry horka hlava no.. :D

5 vrbis vrbis | 24. prosince 2006 v 16:48 | Reagovat

hnus konec, nechat nás takhle na drátkach

6 lord Tomikus lord Tomikus | 24. prosince 2006 v 17:38 | Reagovat

Super kapitoly.. (všechny tři)

7 Mystery Mystery | Web | 24. prosince 2006 v 21:36 | Reagovat

hezký, moc hezký! doufám, že přes svátky nebudeš zahálet. Hezké svátky! A šťastný Nový rok!

8 simon simon | 24. prosince 2006 v 22:17 | Reagovat

tak to je sila, doufam, ze bude brzo pokracovani :))

9 Elisa Elisa | 24. prosince 2006 v 22:23 | Reagovat

Skvělá kaptitolka a doufám, že ted když je volno napíšeš spoustu novejch kapitolek.

10 Elvíra Elvíra | Web | 24. prosince 2006 v 23:48 | Reagovat

Supéér kapča, vlastně kapčy:)

Ale ten konec, to nebylo hezké... *rozzuřený pohled*

11 Vruon Vruon | 25. prosince 2006 v 0:46 | Reagovat

Jako obvikle je to výborný, no a zae se těším na pokračování :)

12 Polgara Polgara | E-mail | 25. prosince 2006 v 11:26 | Reagovat

supr dárek k vánocům.další prosím

13 Lili Lili | 25. prosince 2006 v 13:45 | Reagovat

Perfektní.Jentak dál:))))

14 Kvido Kvido | 25. prosince 2006 v 14:49 | Reagovat

super, už aby bylo pokračování....

15 katie katie | 25. prosince 2006 v 17:20 | Reagovat

wow bomba

16 iriska iriska | 25. prosince 2006 v 19:28 | Reagovat

nádhera, ať se z tama co nejrychleji dostaneeeeeeeeeeeee :o))

17 souk.al souk.al | 26. prosince 2006 v 15:18 | Reagovat

Andy, koukej sem dát HOOOODNĚ rychle pokračování, jinak si to vypiješ!:) Takhle to utnout...! To se nedělá!!!!!

18 Chris Chris | 26. prosince 2006 v 17:22 | Reagovat

KarenDes i Alisha Trianel Fare (moje "hodné" sestřičky) vám vzkazují společně se mnou, že už netrpělivě čekáme na novou kapitolu této skvělé povídky.....

                                      Váš Chris

PS: Dámy mi můžou klidně nechat vzkaz na www.revilovic.blog.cz na bloku(blogu) KarenDes

19 šibal šibal | 26. prosince 2006 v 20:23 | Reagovat

tak kdy tu bude další? :-p

20 krtek krtek | 27. prosince 2006 v 12:48 | Reagovat

souhlasím s šibalem, fakt by od tebe bylo moc pěkné aspoň něco napsat :-) *psí oči*

21 ellion ellion | 27. prosince 2006 v 16:06 | Reagovat

pls dalsiiiiii

22 Sany En Sany En | 27. prosince 2006 v 22:12 | Reagovat

Kdy přidáš kapitolku?

23 Petra Petra | 28. prosince 2006 v 11:46 | Reagovat

Kdy bude další kapitolka?

24 Verča Verča | E-mail | Web | 28. prosince 2006 v 15:18 | Reagovat

Prosím, prosím, prosím, přidej další ! ! ! !

25 Katren Katren | 28. prosince 2006 v 20:14 | Reagovat

dej sem další kapitolu, pls

26 Elisa Elisa | 29. prosince 2006 v 9:04 | Reagovat

Plosííííííííííííííííííííííííím!!! Rychle sem přidej další kapitolku!!!!!

27 ellion ellion | 29. prosince 2006 v 15:50 | Reagovat

novou kapitooolku prosimmm...

28 Lili Lili | 29. prosince 2006 v 21:27 | Reagovat

Kapču....kapču....kapču....:))))

29 pasu pasu | E-mail | Web | 30. prosince 2006 v 10:41 | Reagovat

pridavam se ke skandovani

Kapcu....Kapcu.....Kapcu....Kapcu.....Kapcu:)))))))

30 Tana Tana | 30. prosince 2006 v 11:28 | Reagovat

dalsi kapcu please =P

31 lord Tomikus lord Tomikus | 30. prosince 2006 v 14:41 | Reagovat

Souhlasím se všemi - CHCI KAPITOLUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!

32 Nelly Nelly | 30. prosince 2006 v 16:58 | Reagovat

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ já cu další! a další!

33 Chris Chris | 30. prosince 2006 v 19:34 | Reagovat

Kapču! Kapču! Kapču! Kapču! Kapču! Kapču! Kapču!

34 Verča Verča | E-mail | Web | 30. prosince 2006 v 19:56 | Reagovat

Bude ještě tento rok další kapča??????

35 Polgara Polgara | E-mail | 31. prosince 2006 v 11:33 | Reagovat

To je týrání čtenřů,kdy bude další???????

36 D D | 18. března 2007 v 15:06 | Reagovat

HUSTÝ

37 tabby tabby | Web | 24. května 2007 v 17:28 | Reagovat

eee tak to me malem dohnalo k slzam...no ne delam si legraci ale chytlo me to je to poutave chudinka Harry drzim mu palecky

38 Tery Tery | Web | 22. července 2009 v 22:26 | Reagovat

Tohle je úplně úžasná kapitola! Jak se Harry hadímu ksichtu vysmívá a chytne za to cruciatus. Je to úplně boží. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama