FANTAZII SE MEZE NEKLADOU

7. kapitola - přípravy

22. listopadu 2006 v 22:31 | Andy |  Poslední z rodu fénixe
Dny ubíhaly pořád ve stejném duchu. Každé ráno malá rozcvička a potom vydatná snídaně. V lektvarech se dost zlepšil a zvládal připravit spoustu užitečných lektvarů. V přeměňování se učil vykouzlit věci ze vzduchu. Bylo to o dost těžší než jenom něco přeměnit, ale vyplatilo se to. Ve formulích se učil neverbálnímu kouzlení a speciálnímu přemísťováni, aby nebylo slyšet. V obraně se učil silná štítová kouzla a jak je sesílat co nejrychleji za sebou. Od té doby co tu byl se změnil. Vyrostl a hodně zesílil. Jeho otec říkal, že tu výšku mají na svědomí ta kouzla, která se naučil.
Když se Harry nevěnoval kouzlení tak se jenom tak bavil s rodiči, nebo se učil něco jiného. Lili ohromilo, že neumí tančit a tak ho to začala učit. Taky se rozhodl, že se bude učit nějaký další jazyk. James chtěl, aby to byla španělština. Lili zase tvrdila, že je lepší francouzština. Harrymu se líbily ty jazyky oba. Nemohla se rozhodnout a tak se učil oba. Byla to pro něj hračka. Nevěděl jak to dělá, ale jako by mu to do hlavy lezlo samo. Nakonec se rozhodl, že se bude učit i němčinu.
Lili také chtěla, aby měl nějaké hudební vzdělání. Harry se tomu prvně bránil, ale když to zkusil tak už se od toho nemohl odtrhnout. Chtěl umět hrát snad na všechno na co se dá. Byl do toho úplně zblázněný. I Lili se tomu divila, ale byla ráda.
Harry byl tak ponořený do učení, že si ani nevšimnul, že se blíží konec srpna. Jednou večer při večeři se ozval James.
"Už jsem našel ty kouzla na odposlouchávání." Harry hned přestal jíst a podíval se na něj.
"To je skvělí. Mohli bychom je tam nainstalovat hned zítra."
"Ty je tam musíš nainstalovat. Pořád zapomínáš, že my se odtud nemůžeme ani hnout." Řekl James. Harry jenom přikývl a podíval se na ně. "My zatím připravíme místnost ve které bude vše co potřebujeme k sledování Voldemorta." Harry jenom kývnul a neříkal nic.
"Co se děje?" Zeptala se jeho mamka a posadila se blíž k němu.
"Nic." Odtušil Harry. "Já jen, že tam budou všichni a já se jim nebudu smět ukázat." Lili si ho k sobě přitáhla.
"Neboj. Jednou zase budeš s nimi." James se na něj podíval zkoumavým pohledem.
"Neboj se půjdeš tam brzo ráno, takže tam skoro nikdo nebude." Pak ho poplácal po rameni a odešel z místnosti. Harry si povzdechl a vydal se za ním.
James ho naučil několik kouzel jak se skrývat a samozřejmě to odposlouchávací. Harry se potom vydal do ložnice, že si před tím odpočine, ale nemohl usnout a tak si vzal flétnu sedl si na balkon a začal hrát. Nakonec usnul na okenní římse.
Ucítil jak s ním někdo třese. Rozespale otevřel oči a uviděl Jamese jak před ním stojí a usmívá se na něj.
"Tak pojď, ať to máš už za sebou. Dnešek budeš mít pak volný." Harry se podíval na budík a zjistil, že jsou čtyři hodiny ráno. Jenom došel ke skříni a chtěl si vzít své oblečení, ale otec ho zarazil.
"Počkej tohle si neber." Pak mu podal nějaký oblečení. Černá košile i kalhoty a potom tam byl červený plášť s kápí. Měl kolem rukávů zlaté lemování a vnitřek byl ze sametu a celý černý. Harry se na to jenom nevěřícně díval a pak se podíval na Jamese. Věděl co je to za plášť. Byl to rodinný hábit. Takové měli všichni z rodu.
"To proto, aby tě nikdo nepoznal kdyby náhodou." Odpověděl na otázku, kterou mu vyčetl z očí. Harry tedy neprotestoval a oblékl se. Nakonec si vzal ten plášť. Byl to zajímaví pocit. Pocit bezpečí naděje a hlavně toho, že se nic nestane a všechno bude dobrý.
Harry se jenom usmál a vyrazil za otcem do nějaké místnosti. Jen co vešel tak ho to dost překvapilo. Na stěně vysela velká mapa Velké Británie. Na ní bylo vidět několik lehce rudých míst. "Tahle mapa ukazuje činnost černé magie v Velké Británii." Řekla Lilli, která seděla v jednom ze tří pohodlných křesel u krbu. Byl tam taky plně vybavený bar.
"Tady budeme odposlouchávat řád a sledovat Voldemortovu aktivitu. Je to tu zabezpečeno několika kouzli, které umožňují sem i někoho vzít a on stejně nezjistí kde byl a nedokáže se dostat sem, ani ven. Teď mi puč hůlku Harry. Musím ji začarovat tak, aby ji ministerstvo ani nikdo jiný nemohl vystopovat." Harry mu podal svoji hůlku a sám přišel k oku a otevřel ho.
Alexi. Zavolal v mysli fénixe. Ten se za okamžik objevil v místnosti. Harry se podíval na rodiče a ti se na něj povzbudivě usmáli.
"Buď opatrný." Řekl James a podal mu hůlku. Lili ho jenom objala a políbila na čelo.
"Měl by jsi se skovat už teď. Nemyslím, že tam se budeš mít čas zamaskovat." Harry tak učinil a pak se podíval na fénixe.
Tak jdeme na to kamaráde. Povzdechl si v duchu.
Neboj se. ozval se Alex. Tohle zvládneš. Doufám že máš pravdu. Povzdechl si Harry a natáhl ruku. Fénix mu na ní sedl a podíval se mu do očí. Tak rovnou do jámy lvové. Řekl si Harry a zmizel z místnosti.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 terinka terinka | 6. ledna 2007 v 22:43 | Reagovat

fakt supr

2 Stesii Stesii | Web | 18. února 2007 v 22:26 | Reagovat

moc hezký , jediná povídka navazující na 4 , která se mi líbí.fakt dobrý :-D

3 izik izik | 10. července 2007 v 16:23 | Reagovat

umiš ty vůbec měke a tvrde y???????????

4 Jerry Jerry | 26. července 2007 v 14:58 | Reagovat

iziku neprud a bud rad ....ze je aspon neco.

5 Nikola Nikola | Web | 8. ledna 2009 v 11:13 | Reagovat

iziku: A ty umíš vůbec napsat slovo měkké nebo tvrdé?

6 Tery Tery | Web | 22. července 2009 v 21:57 | Reagovat

Vážně super, já osobně taky píšu povídku na téma HP. Kdyby si ji chtěl někdo přečíst na této adrese - http://tery-harrypotter.blog.cz - nebo klikněte na web. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama